Naine tumedate juustega. Haldjas

“Noore naise” lõhnamolekul avastatud. Muudab naised 74% atraktiivsemaks!

Jaapani teadlaste uuringutest selgub, mis on naturaalne "noore naise" lõhn.

Inimese keha eritab elutegevuse käigus sadu molekule, sealjuures lõhnavaid. On tehtud uuringuid, kuidas pimesi naistele antud meeste särkidest suudeti tuvastada enda elukaaslase oma ja kuidas meeldivalt lõhnavad inimesed on meie jaoks ka geneetiliselt parema sobivusega.

Jaapani teadlased Rohoto Pharmaceutical uurimiskeskusest leidsid, et lõhn, mis väidetavalt muudab naised 74% rohkem atraktiivsemaks tuleneb kahest lõhnamolekulist.

Tuleb välja, et noore naise keha eritab neid molekule suuremas koguses kui vanemate naiste oma, andes neile unikaalse puuviljase noodi.

Lõhnauuring 500 naisega

Tulemus on pärit ettevõtte palju suuremast uuringust, kus uuriti 500 teismelisest kuni 50ndates naise keha lõhna, kes olid kandnud samu riided 24 tunni jooksul peale vannis käiku. Pühal eesmärgil sidusid teadlased oma silmad kinni ning nuusutasid kantud riideid.

Teadlased leidsid, et kuigi kõige domineerivam lõhn oli "kergelt hapu, higine", siis üllatuslikult just nooremate naiste poolt kantud riietest kerkis esile ka teatav magus noot. Hilisemal uurimisel leiti, et see "magus lõhn" pärineb C10 ja C11 laktoonidest, mida võiks kirjeldada virsikule ja kookosele sarnase lõhnaga. Teadlaste sõnul langebki nende ainete kontsentratsioon märkimisväärselt naistel vanuses 35 aastat. Muuseas, dekalaktoon (ehk C10 laktoon) on esindatud ka "Seiklused lõhnade ja maitsete maailmas" raamat-õppekomplektis.

"Nooruse" lõhnamolekulid muudavad naised ilusamaks

Teine osa uuringust hõlmas naiste fotode vaatlemist. Sel ajal kui teadlastele pihustati nende kahe laktooni lõhna, hindasid nad naisi 15% enam "naiselikumaks", 47% "nooruslikumaks" ning 74% "atraktiivsemaks" kui ilma lõhnata fotode vaatlemise ajal.

Ettevõte plaanib nüüd kasutada "nooruse" molekule seepides ja teistes ilutoodetes, mis on suunatud vanematele naistele, kes soovivad oma nooruslikku lõhna taasleida.

Scroll to top